Odkrywcy Sztuki

Książki, wiedza o sztuce i architektura królowały w Filii nr 35 MBP na cyklicznych warsztatach "Odkrywcy Sztuki", przeznaczonych dla dzieci w wieku 5-7 lat. Celem edukacji artystycznej było rozbudzanie pasji do sztuki i kultury wśród dzieci oraz zachęcanie małego czytelnika do sięgania po książki. Podczas spotkań, dzieci zdobywały wiedzę i umiejętności praktyczne, poznając techniki plastyczne i różne formy ekspresji artystycznej.

 

Biblioteka - kolorowe przygody

W Filii nr 35 w ramach wspólnego projektu ze Szkołą Podstawową nr 46 odbył się cykl zajęć literacko-plastycznych pt. "Biblioteka - kolorowe przygody". Inspiracją tych wariacji artystycznych była książka Agnieszki Wolny-Hamkało i Józefa Wilkonia "Rzecz o tym, jak paw wpadł w staw".

Świat barw

Filia nr 35 zaprasza do obejrzenia pięknych, kolorowych prac uczestników Terapii Środowiskowego Domu Samopomocy "Misericordia". Wystawę będziemy prezentować do końca czerwca.

Strażnicy opowieści: wiosenno-letnie spotkania

W Filii nr 35 odbył się cykl wiosenno-letnich spotkań klubu czytelniczego "Strażnicy Opowieści". W pamięci uczestników zajęć pozostaną interesujące książki, a pamiątką będą prowadzone przez nich kolorowe dzienniki.

Nasza Mała Biblioteka

W Filii nr 35 odbył się cykl zajęć w ramach projektu "Nasza Mała Biblioteka" Wydawnictwa "Ezop". Wspólnie z dziećmi z Przedszkola nr 81 oraz Przedszkola "Ziarenko" czytaliśmy Kęstutisa Kasparavičiusa "Długaśną sąsiadkę" oraz "Proszę mnie przytulić" Emilii Dziubak i Przemysława Wechterowicza. Książeczki te były inspiracją do stworzenia cudownych prac plastycznych.