Muzyka w bibliotece

7 grudnia w Filii nr 3 MBP mieliśmy przyjemność wysłuchać koncertu. Trzecie tego typu wydarzenie w tym roku zaszczycił pianista – absolwent Lwowskiego Konserwatorium Państwowego im. Mykoły Łysenki – Maciej Dąbrowski, który zaczarował publiczność dźwiękami i opowieściami o muzyce poważnej.

 "Przyroda w obiektywie" cz. 1.

Wspaniała podróż po świecie przyrody, oddająca piękno polskich krajobrazów i zmieniających się pór roku. Dzięki tym zdjęciom możemy również zobaczyć to, co często umyka naszej uwadze, obok czego przechodzimy obojętnie.

 

Wernisaż wystawy "Popioły"

W czwartek 11 czerwca mieliśmy przyjemność otworzyć wystawę fotografii "Popioły". To wyjątkowy projekt będący efektem pracy trojga przyjaciół-fotografów, którzy wyruszyli do Puszczy Solskiej, aby zmierzyć się z trudnym tematem i uchwycić ślady pozostawione przez niszczycielski żywioł.

Wesele. Pocztówki z przedstawień

Przez cały styczeń 2020 roku w Filii nr 3 MBP jest obecna wystawa poświęcona pierwszym przedstawieniom "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego z 1901 i 1902 roku. Na ówczesne czasy wystawienie tej sztuki było wydarzeniem nie tylko artystycznym, ale także społecznym. Kontekst patriotyczny, społeczny, obyczajowy rozpalił widzów i mieszkańców Krakowa.

Harmonia kolorów i słów

Mieliśmy ogromną przyjemność gościć w Biotece niezwykły duet artystyczny – Ewelinę Zajączkowską i Piotra Zieniuka, twórców projektu „Eweliną Zajączkowską i Piotrem Zieniukiem” oraz albumu „Kolory Wody”. To wyjątkowe spotkanie pozwoliło nam zanurzyć się w świat sztuki, emocji i wrażliwości, gdzie słowo spotyka się z obrazem.
Pan Piotr stworzył subtelne i pełne refleksji haiku, natomiast Ewelina nadała im malarską formę, tworząc akwarele inspirowane poezją. Dzięki połączeniu tych dwóch dziedzin powstał niezwykle poruszający projekt, ukazujący piękno natury, uczuć i codziennych chwil.